Miuncheno Ludwig Maximilians universiteto ortopedinės odontologijos katedros profesorius, implantologijos specialistas (Vokietijos implantologijos asociacijos narys), Vokietijos biomedžiagų ir ortopedinės odontologijos akademijos (DGPro) specialistas, Vokietijos estetinės odontologijos akademijos (DGAEZ) ir keramikos asociacijos (AG Keramik) valdybos narys,  odontologijos žurnalo "Teamwork" redaktorius, daugiau nei 180 mokslinių straipsnių estetikos, skaitmeninės odontologijos, implantologijos, bemetalės keramikos protezavimo srityje autorius ir bendraautorius, vienas labiausiai laukiamų lektorių pasaulyje, mokslininkas ir praktikas -   Prof. Dr. med. dent. Florian Beuer.

Prof. Dr. med. dent. Florian Beuer pristatys naujas gydymo koncepcijas bei klinikinius atvejus, paremtus mokslu ir ilgamete praktika, inovatyvių medžiagų ir pažangiausių technologių panaudojimu atkuriant estetiką ir funkciją. Tai - kas aktualu kiekvienam gydytojui odontologui šiandien.

  • vertikalus sąkandžio pakėlimas; 
  • estetiniai dantų laminančių sprendimai;   
  • visų keraminių medžiagų apžvalga ir geriausias pasirinkimas protezuojant ant implantų;   
  • MICTM Miuncheno implantacijos koncepcija.

Unikali galimybė susitikti su vienu žinomiausių pasaulyje odontologijos ekspertų, išgirsti jo idėjas apie šiandienines bei ateities odontologijos vystymosi koncepcijas. Kviečiame į atvirą diskusijų forumą apie XXI amžiaus odontologiją.

Kvietimas

Gerbiami Kolegos,

Kraniomandibuliniai sutrikimai (KMD), jų svarba visoms odontologijos sritims ir persipynimas su neurologija, otorinolaringologija, osteopatija ir kitomis medicinos šakomis - vis dar labai aktuali šiandieninių medicininių debatų tema. Daug straipsnių apie tarpdisciplininio komandinio įvairių specialybių gydytojų bendradarbiavimo svarbą ir būtinumą paskelbta tarptautinėje mokslinėje literatūroje. Vienas iš garbingų konferencijos lektorių – Miuncheno Ludwig-Maximilians universiteto ortopedinės odontologijos katedros profesorius Florian Beuer yra medicininio žurnalo “Komandinis darbas” redaktorius. Atrodytų, kad įvairių specialybių gydytojų komandinis darbas ir yra vienintelis teisingas kelias KMD gydyme. Ar tikrai taip?

Sunku tiksliai apibrėžti KMD. Pavyzdžiui Luter terminą KMD naudojo apibūdindamas įvairius simptomus ir požymius bei jų kombinacijas, kurios buvo priskiriamos temporomandibuliniam sąnariui, bei su juo susijusioms struktūroms. Dibbets ir van der Weele komentavo, kad egzistuoja daug skirtingų KMD apibrėžimų ir to pasekoje, kiekvieno individualaus KMD atvejo diagnostika priklauso nuo to, kokiu KMD apibrėžimu vadovausimės. Terminu “kraniomandibulinė disfunkcija” (ar KMD) apibūdinama grupė neuromuskulinių SAŽ sąnario būsenų. Toms būsenoms būdingas kramtymo raumenų skausmas, SAŽ skausmas ar abu skausmai kartu (Okeson, de LeeuW). Šie nepatogumai neigiamai įtakoja pacientų gyvenimo kokybę ir socialinę adaptaciją.

KMD tai daugiapriežastinis sutrikimas kurį ženkliai įtakoja psichosomatiniai faktoriai. Bandant gydyti šį kompleksinį sindromą, pasiūlyta keletas psichofiziologinių ir psichologinių modelių, bet nei vieno iš jų tiesioginė koreliacija su KMD nebuvo tiksliai išaiškinta (Michelotti, Iodice).

Tyrinėjant ir apžvelgiant literatūrą apie KMD nustatyta, kad beveik 75% populiacijos turi bent vieną KMD požymį (sutrikusį apatinio žandikaulio judesį, sąnario traškesį, raumenų sukietėjimą palpuojant, etc..) ir apie 33% bent vien ą skausminį simptomą (veido skausmą, SAŽ sąnario raumenų ar raiščių skausmą, etc.). Saghafi ir Curl duomenimis apie 85%-95% populiacijos patirs vien ą ar daugiau KMD požymį per savo gyvenimą ir tik 5%-6% kreipsis į gydytoją dėl  kliniškai svarbaus KMD sukelto skausmo. Egermark Eriksson nustatė, kad KMD simptomai nustatomi tarp 16%-25% vaikų , apie 30% paauglių ir apie 60% suaugusių.

Vis tik KMD etiologija ir patofiziologija dar mažai išaiškinta. Daugiapriežastinė sutrikimo etiologija jau nebėra diskusijų objektas, tačiau skirtingų faktorių reikšmė KMD atsiradime tebelieka nežinoma ir dar turės būti išaiškinta.

Keletą dešimtmečių gyvavęs teiginys, kad okliuzija vaidina žymiausią priežastinį vaidmenį KMD atsiradime, buvo debatuotas ir šviesą išvydo daug literatūros šia tema. Tikėjimas šiuo priežastiniu ryšiu buvo pagrįstas tiesioginiu klinikiniu stebėjimu. Neseniai keletas tyrėjų pakeitė tokį požiūrį teigdami, kad egzistuojanti mokslinė literatūra “nepatvirtina” šios hipotezės. Tokie mokslininkai, kaip Luther, John, Badel neberemia okliuzinės, bent jau kaip pagrindinės KMD atsiradimo priežasties teorijos. Pullinger ir Seligman prognozuoja, kad okliuzinių sutrikimų reikšmė yra minimali ir daugeliu atvejų nesiekia 10%-20%. Jie toliau pasiūlė , kad etiologiniu požiūriu okliuziniai trikdžiai KMD etiologijoje būtų vertinami kaip predisponuojantys, o ne etiologiniai faktoriai. Priežastinis ryšys tarp okliuzinių trikdžių ir KMD lieka atviru klausimu pasaulio odontologijos mokslininkams ir karšta tema diskusijoms mūsų konferencijoje.

Tradiciškai odontologijoje buvo tikima, kad KMD galima išgydyti remiantis gnatologiniais okliuzijos principais ir dažniausiai naudojant okliuzines kapas. Tačiau tarp gnatologinio ir neuromuskulinio požiūrio į KMD gydymą yra fundamentalūs skirtumai, sprendžiant paciento, kenčiančio nuo CMD problemas. Todėl atsirado naujas, vadinamas biopsichosocialiniu, KMD gydymo modelis. Jis yra moksliškesnis ir plačiau priimtas mokslinėje ir gydytojų praktikų visuomenėje, nes remiasi medicininiu, platesniu , pažintiniu – diagnostiniu požiūriu.

Centrinio žandikaulių santykio koncepcija buvo daug kur pakeista į neuromuskulinę koncepciją, kuri laikoma daug fiziologiškesne. Kiekvieno individo žandikaulių pozicija unikali ir nėra vienos “normalios” centrinės žandikaulių santykio pozicijos (Rinchuse DJ, Kandasamy S). Gydytojo odontologo pareiga - atstatyti žandikaulių santykį taip, kad jis labiausiai atitiktų stomatognatinės sistemos balansą. Čia akivaizdu, kodėl toks svarbus odontologijos ir osteopatijos specialistų betarpiškas bendradarbiavimas.

Taigi, kokį atskaitos tašką, kokį modelį pasirinkti gydant KMD? Šis klausimas pritraukė daug kontraversiškų nuomonių paskutiniu metu ir bus dar viena “karšta” tema konferencijoje.

Maloniai kviečiu visus kolegas atvykti į mokslinę praktinę trečiają tarptautinę konferenciją – „Kraniomandibulinių sutrikimų tarpdisciplininiai aspektai“ - susitikti, susipažinti, išgirsti odontologijos mokslo ir praktikos naujausias žinias, pasidalinti savo patyrimu, bei karštai padebatuoti ir atverti naujas perspektyvas tarpdisciplininiam bendradarbiavimui.Nuoširdžiai,


Gyd. Sandra Butkienė
CMFC centro vadovė

Programa

Salė Alfa

08:00 - 09:00
Dalyvių registracija
09:00 - 09:15
Atidarymo ceremonija
09:15 - 11:00
Dr. Andrea Diehl | Odontologė, funkcinės diagnostikos ir terapijos specialistė, osteopatė | Vokietija
"Kraniomandibulinė funkcija ir kraniomandibulinė disfunkcija - kas tai? KMD holistinė etiologija, gnatologinė patogenezė,funkcinė diagnostika."
11:00 - 11:30
Kavos pertrauka
11:30 - 12:00
Dr. Andrea Diehl | Odontologė, funkcinės diagnostikos ir terapijos specialistė, osteopatė | Vokietija
"Visceralinės osteopatijos, bei mitybos įtaka KMD."
12:00 - 12:30
Doc. Dr. Eglė Vaitkaitienė | Gydytoja Alergologė | Lietuva
"Racionali, subalansuota mityba ir mūsų sveikata."
12:30 - 12:50
Ilona Žemaitienė | Osteopatė | Lietuva
"Kraniosakralinis gydymas."
12:50 - 13:00
Diskusijos
13:00 - 14:00
Pietų pertrauka
14:00 - 14:30
Doc. Dr. Nomeda Basevičienė | Periodontologė | Lietuva
"Bendroji organizmo sveikata ir periodonto susirgimai"
14:30 - 15:00
Eglė Zasčiurinskienė | Ortodontė | Lietuva
"Ortodontinis gydymas esant okliūziniams trikdžiams ir periodonto patologijai."
15:00 - 15:50
Dr. Annette Wiemann | Ortodontė | Vokietija
"Ortodontinio gydymo ypatumai ir kraniomandibulinė disfunkcija."
15:50 - 16:00
Diskusijos
16:00 - 16:30
Kavos pertrauka
16:30 - 17:30
Dr. Konstantin Ronkin | Funkcinės odontologijos specialistas | Jungtinės Amerikos Valstijos
"Fiziologiniai kraniomandibulinių sutrikimų gydymo aspektai."
17:30 - 18:30
Dr. Andrea Diehl ir Dr. Annette Wiemann
"Ortodontinės terapijos ir/ar protezavimo terapijos konceptai?
Klinikiniai atvejai."
18:30
Diskusijos
21:00
Kokteilių vakaras

Salė Delta

14:00 - 16:00
Praktiniai Kursai
Dr. Andrea Diehl | Odontologė, funkcinės diagnostikos ir terapijos specialistė, osteopatė | Vokietija
"Skaitmeninė aksiografija: Principai ir metodai."
16:30 - 17:30
Praktiniai Kursai
Ilona Žemaitienė | Osteopatė | Lietuva
"Kraniosakralinis gydymas. Klinikinių atvejų demonstracija."

Salė Alfa

09:00 - 09:30
Prof. Dr. Eglė Monastyreckienė | Radiologė | Lietuva
"Radiologinė SAŽS analizė"
09:30 - 10:20
Dr. Gerd Christiansen | Odontologas, funkcinės diagnostikos ir protezavimo specialistas | Vokietija
"Naujas požiūris į temporomandibulinių sutrikimų supratimą ir suvaldymą. Išsami kramtymo funkcijos diagnostika, analizė ir interpretacija."
10:20 - 10:30
Diskusijos
10:30 - 11:00
Kavos pertrauka
11:00 - 12:00
Dr. Gerd Christiansen | Odontologas, funkcinės diagnostikos ir protezavimo specialistas | Vokietija
"Individualus gydymo planavimas, tikslus duomenų perdavimas į laboratoriją, bei funkcinis protezavimas."
12:00 - 12:50
Dr. Ana Ferro | Periodontologė-Chirurgė | Portugalija
"KMD ir bedančių pacientų reabilitacija. Santykis tarp TMJ disfunkcijos ir All-on-4 metodikos."
12:50 - 13:00
Diskusijos
13:00 - 14:00
Pietų pertrauka
14:00 - 15:50
Dr. Ana Ferro | Periodontologė-Chirurgė | Portugalija
"KMD ir bedančių pacientų reabilitacija. Santykis tarp TMJ disfunkcijos ir All-on-4 metodikos."
15:50 - 16:00
Diskusijos
16:00 - 16:30
Kavos Pertrauka
16:30 - 17:30
Dr. Tadas Koržinskas | Burnos Chirurgas | Lietuva
"Pacientų su sutrikusia funkcija rekonstrukcija."
17:30 - 18:15
Kęstutis Aračiauskas | Dantų technikas | Lietuva
"Prisukami tiltai ant implantų. Gamybos ypatumai."
18:15 - 19:00
Christian Stöckemann| Dantų technikas | Vokietija
"Inovatyvios medžiagos, naujos technologijos.
Nuo miltelių iki pilnai anatominių restauracijų. Visos cirkonio oksido galimybės."
19:00
Diskusijos

Salė Delta

12:00 - 16:00
Praktiniai Kursai
Dr. Konstantin Ronkin | Funkcinės odontologijos specialistas | Jungtinės Amerikos Valstijos
"Fiziologinis sąkandis. Pacientų su kraniomandibuline disfunkcija sąkandzio registravimo klinikiniai aspektai.."
16:30 - 19:00
Praktiniai Kursai
Dr. Gerd Christiansen | Odontologas, funkcinės diagnostikos ir protezavimo specialistas | Vokietija
Salė Gama
11:00 - 12:00
Praktiniai Kursai
Petras Gervė | Periodontologas | Lietuva
"Greitesnis gijimas naudojant A-PRF."
12:00 - 13:00
Praktiniai Kursai
Christian Stöckemann| Dantų technikas | Vokietija
"Cirkonio oksidas ir jo dažymo ypatumai."
14:00 - 16:00
Praktiniai Kursai
Robertas Baranskas | Lietuva
"Protezavimo su CEREC CAD/CAM sistema ypatumai."
16:30 - 18:30
Praktiniai Kursai
Dr. Ana Ferro | Periodontologė-Chirurgė | Portugalija
"All-on-4: Chirurgijos ir protezavimo metodas nuo A iki Z. Maloclinic protokolas."

Konferencijos moderatoriai:

Prof., Dr. (HP) Alina Pūrienė
Prof., Dr. Gintaras Juodžbalys
Prof., habil. Dr. Ramunė Kalėdienė
Doc. Dr. Vygandas Rutkūnas 
Doc. Dr. Nomeda Basevičienė
Dr. Tadas Koržinskas
Gyd. Rolandas Pletkus
Gyd. Eglė Zasčiurinskienė
Gyd. Marius Kubilius
Gyd. Ramutis Rastenis
Gyd. Gytis Naumavičius
Gyd. Eduardas Lakštauskas
Gyd. Brigita Paulienė

Konferencijos kalbos: anglų ir lietuvių.
Bus vertimas į lietuvių kalbą.


Lektoriai

Partneriai

Konferencijos metu bus organizuojama paroda bei (pramonės-komercinių) partnerių satelitiniai simpoziumai, kurių metu bus galimybė pristatyti savo kompanijos produktus ir paslaugas konferencijos dalyviams bei užmegzti naujas pažintis su potecialiais kientais.
Kviečiame apsvarstyti galimybę pristatyti savo kompaniją ir siūlomus produktus įvairių sričių specialistams, kurie susirinks drauge šių metų spalio 10 bei spalio 24-25 dienomis.

Jei turėtumėte klausimų, maloniai prašome kreiptis į konferencijos sekretoriatą el. paštu info@cmfc.lt. 


Atvykimas

Park Inn by Radison konferencijų centras

Park Inn by Radison konferencijų centras

Konferencija - 2014m. spalio mėn. 24-25 d.

Viešbutis "Park Inn by Radisson Kaunas" konferencijų centras.
Viešbutis įsikūręs K. Donelaičio g. 27, Kaune.

Park Inn by Radisson Kaunas

Park Inn by Radisson Kaunas

Užsakymo forma

Prie pasirinkto kambario tipo norodykite kiek kambarių jums reikia įvesdami skaičių (1, 2 ir t.t.)

74 EUR
90 EUR
90 EUR
101 EUR
Loading...

Užsakymo forma

120 Lt
150 Lt
180 Lt
Loading...

Kontaktai

Konferencijos pirmininkė:
  • Sandra Butkienė | CMFC centro vadovė.

Organizacinis komitetas:
  • Rima Blockienė | IACD 2014 konferencijos organizacinis komitetas
  • Mantas Butkus  | IACD 2014 konferencijos organizacinis komitetas